Lista produktów według marki Garmont

Garmont to włoska firma produkująca obuwie górskie i turystyczne dla tych, którzy wymagają maksymalnego komfortu i poczucia bezpieczeństwa podczas górskich wypraw.

Jeśli iść w góry czy na przechadzkę po trudnym terenie, to tylko z butami Garmont. Dlaczego? Ta włoska marka powstała półtora wieku temu u podnóży Dolomitów. Nie pozostało to bez wpływu na wyroby, które tworzy już od 1867 roku. Włoskiemu producentowi Garmont zawsze chodziło o to, by klientom dostarczać buty wygodne, wytrzymałe i nadające się do pieszych wędrówek po wymagających, górskich szlakach. Było tak u samego zarania firmy, gdy produkowała „ledwie” około tysiąca par butów rocznie.

Buty Garmont najlepsze w góry

Buty Garmont są najbardziej przystosowane do wędrówek po górach. Firma Garmont w swojej ofercie ma zarówno buty trekkingowe, spacerowe, tzw. podejściówki, jak i buty przeznaczone do wspinaczki wysokogórskiej, jazdy na nartach oraz pary skiturowe. Pary są zróżnicowane nie tylko pod względem zastosowań, ale także kolorystyki, rozmiarów, grubości zamszowej, impregnowanej na działanie wilgoci skóry czy zastosowanych dodatkowych technologii. Wszystko to sprawia, że marka Garmont jest w tej chwili najbardziej rozpoznawalną i najczęściej wybieraną w branży butów outdoorowych. Przekonali się do niej turyści, podróżnicy, sportowcy i spacerowicze na całym świecie.

Wysoka jakość materiałów i wykonania buty — Garmont najlepsze opinie

Jest tak dlatego, że Garmont stawia na solidne wykonanie, wysokiej jakości materiały i specjalistyczne, górskie dopasowanie. Każda para butów ma nieprzesuwającą się taśmę, precyzyjne i dopasowywalne wiązanie pod palce, głęboki otok z gumy, który zabezpiecza przed uszkodzeniami cały but. A także specjalną wkładkę, która nie pochłania nieprzyjemnego zapachu i pozbawia but wilgoci. Buty są też lekkie, co z pewnością pomocne jest przy wyczerpującym marszu i wspinaczce. To wszystko czyni buty Garmont wygodnymi, wytrzymałymi i niezawodnymi. Sprawdź u nas buty Garmont męskie i damskie.

Wzbogacone o profesjonalne podeszwy

Wspomnieliśmy o rozwijających funkcjonalność technologiach. Rzeczywiście, rozwój marki Garmont stoi poszukiwaniem nowych rozwiązań w celu uzyskiwania jeszcze lepszych efektów i bardziej skutecznych w użytkowaniu butów. Bardzo dużo w tej kwestii Garmont zawdzięcza swoim wieloletnim partnerom. Współpraca z nimi zaowocowała powstaniem unikalnych par butów, wyposażonych w niezwykle przydane w górskiej podróży funkcji. Sprawdź u nas modele, takie jak buty garmont: dragontail, nemesis, vetta gtx, dragontail lt, dragontail mnt gtx.

Najważniejszym partnerem włoskiej firmy jest Vibram. Ten dostawca podeszw do butów może pochwalić się niezwykłej jakości wykonaniem, wytrzymałością, przyczepnością i wydajnością. To już od dłuższego czasu lider wśród producentów podeszw. Stawia na sprawdzone materiały i solidną gumę. Mając buty Gramont, w których jest ona stosowana, nie trzeba bać się żadnych warunków – świetnie nadadzą się do chodzenia po skałach, błocie, śniegu czy przekraczaniu strumyków. Dlaczego tak się dzieje?

Buty Garmont damskie i mięskie

Podeszwa Vibram Maton, będąca mieszanką Vibram XS Trek to zapewnienie balansu między wytrzymałością gumy a prawidłową przyczepnością. Konstrukcja podeszwy jest tak pomyślana, aby nie przywierał na dłużej do niej brud. Jest szybko odprowadzany, a zatem but nie traci na przyczepności. Oprócz tego zastosowano usztywniający panel Frame Flex Lite, wykonany z podwójnej porcji gumy – to zwiększa efektywność przy wspinaczce. Podpiętki wykonuje się z poliuretanu, a to zwiększa z kolei amortyzację i stabilność stawianych kroków po trudnym terenie.

Stabilna stopa dzięki Heel Lock i oddychająca membrana Gore-Tex

Stabilność pięty i tym samym całej stopy zapewnia dodatkowo system Heel Lock. Utrzymuje on piętę w jednej pozycji, co sprawia, że stopa nie przesuwa się w bucie. Wszystko bezpiecznie i wygodnie przylega. Ma na to wpływ także wspomniany unikalny system sznurowania – Lace-To-Toe. Na czym on polega? Sznurowanie zaczyna się już na etapie palców. Nie ma zatem mowy o tym, by stopa miała przestrzeń do przesuwania się, przez co podróżuje się wygodnie i sprawnie. Dlatego buty Garmont mają tak dobre opinie!

Buty Garmont — dragontail, nemesis, vetta gtx, dragontail mnt gtx, dragontail lt

A jeśli tego by było mało, buty Gramont wyposażone są także w membranę Gore-Tex. Ta szczególnie jest przydatna przy długotrwałym marszu powodującym wysiłek. Membrana oddycha i sprawia, że odprowadzana jest wilgoć z wewnątrz. A jednocześnie dostaje się ona do środka. Buty nie przemakają, co jeszcze dodatkowo uprzyjemnia korzystanie z nich.

Buty Garmont to najlepszy wybór dla sportowców, wyczynowców czy po prostu miłośników górskich, wymagających wycieczek.

Aktywne filtry