Lista produktów według marki Scarpa

Marka SCARPA to synonim świetnej jakości, innowacyjności i mieszanki tradycji z nowoczesnością, która doprowadzi nas na każdy szczyt.

Historia marki SCARPA zawsze była ściśle związana i „sprzężona” z czasownikami takimi jak „chodzić”, „biegać” i „wspinać się” i wszystkie one zaprowadziły ją tak daleko, jak obiecuje ich definicja.

Wszystko zaczyna się od poznania ludzkich potrzeb, ponieważ znalezienie rozwiązań bez zrozumienia problemów jest niemożliwe.

Zrozumienie tego, czego szukają ludzie, jest pierwszym krokiem do zrozumienia sposobu myślenia i wartości firmy SCARPA®, zobowiązania, które firma zachowuje od 1938 roku.

To firma, która wie, jak wsłuchiwać się w potrzeby każdego sportowca, każdego pasjonata, a nawet początkującego, który dopiero zaczyna odkrywać nową pasję.

Żaden cel nie jest zbyt daleko, żadna ściana nie jest zbyt trudna, a żaden bieg za długi.

Rozwiązania były, są i znowu będą różne, ale zawsze niosą ze sobą kluczowe punkty, które pozwalają firmie SCARPA zachować swój charakter: zapewnienie całkowitego komfortu, ciągłej poprawy wydajności i maksymalnej trwałości produktu.

Buty scarpa na górskie wędrówki

Jak wybierać buty, planując chodzenie po górach? Sprawdź buty scarpa na górskie wędrówki. Wszystko zależy od oczekiwań, jakie mamy, umiejętności, ale również terenu, z jakim będziemy się mierzyć. Warunki w górach bywają bardzo różne, a sama wędrówka może być mało, jak i bardzo wymagająca. Szlaki górskie przystosowane są dla osób zaawansowanych, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z górami. Każda wędrówka to wysiłek, a dobre buty na górskie wędrówki są podstawą takiej wycieczki. Dobrze dobrane obuwie pozwala na wielogodzinne chodzenie po bezdrożach. Źle dobrany but to nie tylko odciski, ale i narażenie się na wiele kontuzji. Buty scarpa skierowane są do osób, które chcą zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo w czasie wycieczki. Profesjonalne obuwie nie musi być drogie, ale powinno być dopasowane do konkretnej sytuacji. Obuwie Scarpa doskonale sprawdza się wśród wędrowców, którzy potrzebują wygodnych butów w codziennych i wakacyjnych wędrówkach.

Buty miejsko-turystyczne, czyli scarpa - buty dla każdego

Czy marka taka jak Scarpa może zaoferować coś do miasta i lekkich wycieczek? Oczywiście! Buty scarpa przystosowane są do długich wędrówek po różnym terenie. Buty są niezwykle uniwersalne i nadają się zarówno w góry, jak i w betonowe dżungle. Wszystkie buty oferowane przez markę, są lekkie, a zatem nie obciążają stopy. Materiały, z jakich wykonuje się obuwie, mają na celu zapewnienie jak największego komfortu w codziennym użytkowaniu. Miejskie buty muszą być przygotowane do codziennego chodzenia, zatem ani podeszwa, ani wkładka, nie może się zbyt szybko odkształcać. Scarpa buty idealnie nadają się na chodnik, kostki brukowe, piach, kamienie, a także trawę. Warto jednak nadmienić, że nie jest to specjalistyczne obuwie do górskich wędrówek. Osoby szukające czegoś uniwersalnego, na weekendowe wycieczki i codzienne chodzenie po mieście, z pewnością będą zadowolone z takich butów. Buty na co dzień powinny być wygodne, dopasowane i oddychające — to oferują buty scarpa.

Trekkingowe buty scarpa dla wędrowców

Jakie buty wybrać na górskie wędrówki? Sprawdź trekkingowe buty scarpa! Czy różnią się one od butów miejskich, turystycznych? Oczywiście! Trekkingowe buty scarpa wyglądają nowocześnie i klasycznie — wszystko zależy od konkretnego modelu butów. Wszystkie oferowane modele są lekkie i wygodne, pozwalają na wielogodzinne chodzenie po górach, które bywa wykańczające dla stóp. Scarpa buty wykonane są z bardzo różnych materiałów wysokiej jakości. W większości przypadków klienci stawiają na GORE-TEX oraz skórę. Takie połączenie daje komfort podczas chodzenia, ale i chroni stopę przed wilgocią. Buty trekkingowe scarpa mogą mieć gumowe otoki, które dodatkowo chronią je przed uszkodzeniami. Kolejnym, bardzo ważnym aspektem jest wiązanie, które powinno pozwolić na idealne dopasowanie buta do stopy. Dzięki temu wycieczki są komfortowe i nie wymagają ciągłego poprawiania. Dobrze dobrane buty to brak odcisków, bólu i innych nieprzyjemnych rzeczy podczas chodzenia. Wędrówki powinny być przecież przyjemne niezależnie od terenu, a przecież bywają wyczerpujące, zatem stopa musi mieć odpowiednie warunki do takich atrakcji.

Wysokogórskie buty - Scarpa dla zaawansowanych

Buty w wysokie góry muszą spełniać odpowiednie wymagania. Wędrówki w takie okolice nie należą do najłatwiejszych i nie każde buty będą się do nich nadawać. Buty scarpa są odpowiednio wzmocnione i wykonane tak, by nie tylko znosiły duże obciążenia, ale i odciążały stopy. Nie zapominajmy, że idąc w góry zwykle mamy ze sobą plecak i akcesoria umożliwiające przejście trudniejszych miejsc. Takie buty posiadają wiązanie dwustrefowe, które pozwala na idealne dopasowanie obuwia do nogi. Scarpa buty wysokogórskie są wodoodporne, odporne na temperaturę i wilgoć dzięki czemu, kilkunastogodzinna trasa górska nie będzie stanowić dla alpinisty problemu. Specjalna wyściółka, jaką mają buty scarpa, chroni stopy przed zimnem. Pamiętajmy, że pogoda w górach bywa bardzo różna i często jej zmiany zaskakują. Komfort w czasie chodzenia po górach jest niezwykle istotny, dlatego warto zainwestować w dobre buty.

Buty scarpa dla osób wspinających się

Wspinaczka jest szczególnie wymagająca pod względem obuwia. Wspinanie się w nieodpowiednich butach, może skutkować nie tylko spadkiem wydajności i komfortu ale również wieloma kontuzjami. Buty wspinaczkowe scarpa nie tylko chronią stopy przed ostrymi krawędziami skał, ale przede wszystkim umożliwiają wydajną wspinaczkę. Obuwie należy zawsze dobrać do swoich umiejętności i rodzaju wspinaczki. Dzięki temu wspinanie się jest przyjemne i nie wiąże się z bólem. Scarpa buty posiadają różne rodzaje zapięć i każde ma swoje zalety, natomiast łączy je jedno, wszystkie pozwalają dopasować buty mocno i pewnie. Wspinaczka to bardzo wymagający sport, jeśli chodzi o przygotowanie techniczne oraz wyposażenie. Poszukiwanie dobrych butów do wspinaczki może wydawać się skomplikowane. Wszystko będzie zdecydowanie prostsze, jeśli skorzystasz z naszej oferty. Buty scarpa mają bardzo wielu zwolenników, którzy regularnie wracają do nas po kolejne modele.

Aktywne filtry