Nóż składany OPINEL Stainless Steel No. 9

65,00 zł
Brutto
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni : 65,00 zł.
Czas dostawy 1 - 2 dni
Ilość

Klasyczny nóż Opinel z ostrzem wykonanym ze stali nierdzewnej oraz rękojeścią z drewna bukowego.

Długość ostrza: 9 cm

W 1980 roku Joseph Opinel zaprojektował swój składany nóż kieszonkowy w Savoie (Alpy francuskie). Stworzył tym narzędzie solidne i funkcjonalne, jak również proste i piękne. Dziś ten nóż jest ikonicznym przedmiotem: natychmiast rozpoznawalnym, natychmiast użytecznym i uwielbianym przez pokolenia. Zaprojektowane, aby przetrwać próbę czasu, noże i narzędzia wykonane są z zaangażowaniem w kunszt i jakość by przedstawiać sobą najwyższy poziom Opinela.

Stal nierdzewna użyta w nożach Opinel to Sandvik 12C27. Odporna na działanie korozji dzięki dodatkowi chromu nie wymaga żadnej specjalnej konserwacji. Zawartość węgla na poziomie minimum 0,4% zapewnia znakomitej jakości ostrze tnące.

Klasyczne ostrze Opinel przybiera kształt Yatagan. Kształt Yatagana inspirowany jest tradycyjną szablą turecką. Ekskluzywny wypukły profil ostrza został wyszlifowany w ten sposób by zapewnić wytrzymałość ostrza I umożliwić wydajne ostrzenie.

Buk jest najczęściej używanym drewnem do produkcji rękojeści noży Opinel. Pochodzący z Fracnji buk jest trwały i wdzięczny w obróbce. Posiada jednorodny wygląd ,a jasne kolory w których występuje mogą przybierać odcienie żółtego i różowego.

Zaprojektowany przez Marcela Opinela w 1955 r. pierścień bezpieczeństwa Virobloc jest montowany na wszystkich składanych nożach od numeru 06. Wycięty ze stali nierdzewnej I wykonany z dwóch element, jednego przytwierdzonego do szczytu rękojeści i drugiego przesuwającego się względem pierwszego. Dzięki niemu mamy możliwość bezpiecznego zablokowania ostrza tak w pozycji otwartej jak i zamkniętej.

INOX NATURAL NO. 9
Specyficzne odniesienia
Nowy
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Nóż składany OPINEL...

65,00 zł